Google hrozí penalizací kvůli mobilní verzi webu

Nemáte mobilní verzi webu? V tom případě se vystavujete riziku penalizace ze strany Google. Stránky, které nejsou přizpůsobené zobrazení na mobilním telefonu Google znevýhodňuje ve výsledcích vyhledávání od května 2015.

Google již cca od listopadu monitoruje, které weby jsou připraveny pro mobilní telefony a které ne. Ty, které nejsou pro mobilní telefon přizpůsobeny si označí a následně je znevýhodňuje ve výsledcích vyhledávání  od května 2015.

Co to konkrétně znamená?

Tím, že Váš web nemá mobilní verzi Vám v následujících měsících poklesne návštěvnost od uživatelů používající chytré telefony. To může v praxi znamenat pokles o 10% až 20%. Tento pokles se může týkat také reklam v síti Google, tj. PPC reklamy, Remarketing, PLA kampaně a další, protože reklamy na web bez mobilní verze posouvá Google na horší pozice, pokud si je zobrazuje návštěvník na mobilním zařízení.

Více o dopadech změny algoritmu Google najdete v článku na serveru lupa.cz

Jak lze ověřit zda je web příspupný z mobilu

Zpráva o přístupnosti je k dispozici ve Vašem profilu na Google Webmaster Tools, kde najdete seznam stránek obsahující chyby přístupnosti. Pokud tento nástroj nepoužíváte doporučujeme s tím začít.

Další a možná rychlejší možností je použít nástroj na testování použitelnosti stránek od přímo Google. Ten najdete na adrese: google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Jak to vyřešit?

Řešením je spuštění mobilní verze stránek, nebo vytvořit responzivní design celého webu.

Responzivní design znamená kompletní vytvoření šablon celého eshopu. Což je časově i finančně náročné. Jako rychlejší a efektivnější řešení doporučujeme samostatnou mobilní verzi e-shopu.

Připravili jsme mobilní e-shop, který je zcela nezávislý na vašem e-shopu a lze ho nasadit velmi rychle. Je optimalizovaný pro smart telefony a splňuje požadavky použitelnosti Google.

Kde mobilní verzi mohu vidět?

Mobilní e-shop je spuštěný na stránkách www.cyklomania.cz

Výhody mobilního e-shopu DataPro

  • Je až o 75% rychlejší než desktop verze
  • Zvušuje konverzní poměr mobilních návštěvníků
  • Přizpůsobí se designu stránek
  • Podporuje všechny platební metody a výdejní místa

Mobilní e-shop je nabízený jako krabicové řešení formou měsíčního nájmu.

Pro více informací o mobilním e-shopu nás kontaktujte nebo si přečtěte více v článku o mobilní verzi e-shopu.

Obrázková galerie